REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Podły złodziej

Opublikowano 08 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Złodziej bez sumienia ukradł rower Zuzi, która jest podopieczną żarskiego Domu Dziecka. Dziewczynka dostała go w prezencie i jest jej bardzo przykro, że go straciła. Teraz musi chodzić do szkoły na piechotę.

Serca musi nie mieć podły złodziej, który ukradł rower spod Domu Dziecka w Żarach. Do kradzieży doszło w piątek, 1.04., na ulicy Pienińskiej w godzinach popołudniowych. Kradzież roweru zauważono następnego dnia rano. Rower stał za bramą. Złodziej dobrze wiedział, gdzie kradnie i kogo okrada.

– Zostawiła rower pod domem. Tutaj jest droga przechodnia, taki chodnik. Jest bramka, która łączy się z drogą przy torach i ludzie chodzą sobie przez nasze podwórko na skróty. Nie rozumieją, że to jest teren prywatny – wyjaśnia Agata Salamońska, dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Żarach i Lubsku.

Dyrekcja zastanawia się, jak ukrócić wchodzenie nieupoważnionych osób na ich teren.

– Jesteśmy ogrodzeni. Zaczniemy zamykać bramki, żeby obcy nie mogli wchodzić. Rower stał przy Domu Dziecka, bezpośrednio przy budynku. Ktoś przechodził i po prostu go ukradł – wyjaśnia A. Salamońska. 

Oprócz roweru należącego do Zuzi ( 17 l.), która korzysta z niego, aby dojechać do szkoły i na praktyki, pod budynkiem stoją też rowery innych dzieci. Wszystkie na specjalnych stojakach. Rower Zuzi był prezentem. Dziewczynce jest bardzo przykro, że go straciła.

Pracownicy Domu Dziecka apelują do sumienia złodzieja, by oddał rower i proszą osoby, które wiedzą, gdzie rower może być, o kontakt z nimi lub z policją.

Napisz komentarz »