REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Poseł zostanie tatusiem

Opublikowano 08 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Łukasz Mejza (31 l.), niezrzeszony poseł z lubuskiego i były wiceminister sportu w rządzie PiS, zostanie tatusiem. Pierworodne dziecko przyjdzie na świat w październiku.

Chłopiec czy dziewczynka?

Choć ukochana Łukasza Mejzy pozowała pod wieżą Eiffla z różowymi balonikami, płeć przyszłego dziedzica spuścizny byłego wiceministra sportu jeszcze nie jest znana.

– Takie baloniki akurat były do kupienia i dlatego je wzięliśmy. Często inspiruję się Belgią, a tam jest na odwrót niż w reszcie Europy i różowy to kolor chłopców. Jednak czy będzie chłopiec czy dziewczynka, dopiero się okaże. Mamy przygotowane dwa imiona, dla dziewczynki Marysia, a dla chłopczyka Piotruś po moim dziadku, chociaż jeszcze będę musiał z Klaudią ponegocjować w tej sprawie. Jesteśmy zwolennikami pięknych polskich tradycyjnych imion – mówi poseł.

Będzie narzeczona

Przyszli rodzice spotykają się od roku. Wybranką Ł. Mejzy jest Klaudia Kilian (27 l.) pochodząca spod Krosna Odrzańskiego, która na co dzień mieszka w Zielonej Górze, gdzie jest brand managerem.

– Jeszcze nie jesteśmy narzeczeństwem, ale myślę, że już wkrótce. Moja wybranka musiała pochodzić z lubuskiego. To najpiękniejsze województwo, w którym mieszkają najpiękniejsze kobiety w Polce. Mam już z przodu silną trójkę, a moja Klaudia jest 4 lata młodsza, to najlepszy czas na założenie rodziny, uznaliśmy że nie ma na co czekać – wyjaśniania Ł. Mejza.

O tym, że zostaną rodzicami, poinformowali najbliższych na rodzinnej uroczystości w zamku Joanitów w Łagowie.

– Moi rodzice są bardzo szczęśliwi, jestem najstarszy z rodzeństwa i to będzie pierwsze wnuczątko, podobnie dla rodziców Klaudii. Do zamku mamy około godziny drogi z naszej rodzinnej miejscowości pod Krosnem Odrzańskim, ale tak przełomowe wydarzenie w naszym życiu wymagało odpowiedniej oprawy, a zamek to w końcu perła ziemi lubuskiej – mówi poseł.

Sławny nawet w USA
Niedawno, za sprawą Washington Post, jednej z największych gazet codziennych w Stanach Zjednoczonych, o lubuskim pośle było głośno też w USA. Gazeta opisała raj podatkowy w stanie Wyoming. Tam zarejestrowana miała być także firma Vinci NeoClinic LLC, bliźniacza spółka do tej, którą założył Ł. Mejza. Mama dziewczynki, która złożyła doniesienie do prokuratury na Mejzę, powtarza w mediach, że ma faktury wystawione przez tę firmę. Na nich widnieją podpisy agentki z Wyoming, która pomagała polskim właścicielom zakładać firmy w Ameryce. Kancelaria agentki reklamuje się w Polsce. Zachęca do zarejestrowania firmy w Wyoming, bo dzięki temu uniknie się płacenia ZUS, a właściciele mogą pozostać anonimowi. Kiedy ogólnopolskie media zaczęły opisywać działalność firmy Ł. Mejzy, spółka Vinci NeoClinic LLC została zlikwidowana.
Kroniki Łukasza Mejzy
Karierę Łukasza Mejzy wielu porównuje do kariery Nikodema Dyzmy. Mejza w polityce pojawił się w 2014 roku, kiedy dostał się pierwszy raz do Sejmiku Województwa Lubuskiego. Był najmłodszym w Polsce radnym wojewódzkim. Miał 23 lata. W Sejmiku był szefem klubu radnych Lepsze Lubuskie, które później przekształcono w klub Bezpartyjni Samorządowcy. W 2018 roku ponownie dostał się do Sejmiku, startując już z list BS. W 2019 roku był jednym z liderów ruchu Polska Fair Play, organizowanego przez Roberta Gwiazdowskiego. W tym samym roku wystartował też w wyborach parlamentarnych z listy PSL. Do Sejmu weszła wtedy Jolanta Fedak. Po śmierci J. Fedak zajął jej miejsce w Sejmie. Określił się jako poseł niezależny, a wkrótce stał się wiceministrem sportu w rządzie PiS. I tu nad Mejzą zaczęły się zbierać czarne chmury, a jego ministerialna kariera nie trwała zbyt długo. Ministrowi zarzucono niezbyt uczciwe interesy. Prokurator w Zielonej Górze wszczął dochodzenie z zawiadomienie Urzędu Marszałkowskiego, dotyczące dotacji dla firmy Future Wolves, należącej do Mejzy. Chodzi o 750 tys. zł z Agencji Rozwoju Regionalnego. Śledczy są na etapie przeglądania stosu dokumentów. Zawiadomienie na Ł. Mejzę złożyła także poseł Anita Kucharska-Dziedzic, drugie – mama dziewczynki, która choruje na mukowiscydozę. Oba dotyczą działania firmy Mejzy, która zajmowała się turystyką medyczną. Te sprawy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
komentarz »
  1. Ala 14 kwietnia 2022 16:53 - Odpowiedź

    Tak bez slubu? Co na to prezes? Prestancie lansowac to nic.

Napisz komentarz »