REKLAMA

Samorząd

Połączyli szkołę z przedszkolem

Opublikowano 08 kwietnia 2022, autor: nk

Przedszkole nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 10 w żarskich Kunicach to już jedna placówka. Żarscy radni podjęli decyzję o ich połączeniu.

– Nie miałam żadnych negatywnych sygnałów od pracowników szkoły i przedszkola. Wszyscy przyjęli to po prostu do wiadomości – mówi Lucyna Grzybowicz, szefowa ZNP w Żarach.

Od września w Kunicach działał będzie Zespół Szkolno-Przedszkolny.

– Myślę, że połączenie nie będzie miało wpływu na moją pracę. Jeżeli to ma pomóc w utrzymaniu szkoły i przedszkola, to przyjmuję tę decyzję – mówi Rafał Ciesielski, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 10.

Będzie konkurs

Dyrektorem SP 10 jest Jacek Olczyk, który w związku z połączeniem będzie musiał ponownie wystartować w konkursie.

Wicedyrektorem zespołu ma zostać Danuta Staryk, dotychczasowy dyrektor Przedszkola nr 4, której w tym roku kończyła się kadencja.

– Pani dyrektor poinformowała nas, że nie zamierza startować w konkursie, żaden z obecnych nauczycieli również nie chciał się podjąć tego zadania, więc postanowiliśmy połączyć szkołę z przedszkolem i wybrać nowego dyrektora zespołu – mówi Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar, odpowiedzialny za oświatę w mieście.

Według zapowiedzi urzędników, przedszkole pozostanie na razie w budynku przy ul. Sikorskiego. Nie wykluczają jednak w przyszłości, gdyby liczba oddziałów w szkole się zmniejszała, przeniesienia go do budynku szkoły.

komentarz »
  1. CZYTELNIK 17 kwietnia 2022 22:23 - Odpowiedź

    NAJROZSĄDNIEJSZE ROZWIĄZANIE I RATUNEK DLA TEGO PODUPADAJĄCEGO OD KILKU LAT PRZEDSZKOLA.

Napisz komentarz »