REKLAMA

Kronika policyjna

Karambol w Buczynach

Opublikowano 08 kwietnia 2022, autor: bj

Pośpiech i brawura 31-letniego mieszkańca powiatu żarskiego doprowadziły do kraksy czterech aut w Buczynach (gmina Trzebiel). Do wypadku doszło w niedzielę, 3.04., ok. godz. 14.50.

Kierowca volkswagena caddy, wyprzedzając mercedesa vito, zjechał tuż przed niego, bo z naprzeciwka nadjeżdżało bmw. Ściął przy tym drogę i uszkodził lusterko w mercedesie, za którego kierownicą siedział 46-letni Niemiec. Bmw jechał 32-latek z Warszawy, który widząc wyprzedzającego na trzeciego volkswagena, gwałtownie zahamował. Jadący za nim kierowca kolejnego volkswagena, 36-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, już nie zdążył i wjechał w jego tył.

– W zdarzeniu uczestniczyło 10 osób. Nikt nie wymagał pomocy lekarza. Strażacy zorganizowali ruch wahadłowy na czas prowadzonej akcji, odłączyli akumulatory – informuje mł. kpt. Paweł Brela, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

– Sprawca, 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, kierowca volkswagena caddy, został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. 500 zł – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »