REKLAMA

Samorząd

Wybiorą trzech dyrektorów

Opublikowano 08 kwietnia 2022, autor: jb

Pięcioletnie kadencje kończą się dyrektorom trzech szkół średnich w Żaganiu, Szprotawie i Iłowej. Nie było innych chętnych na te stanowiska na kolejne lata.

Zgłoszenia od kandydatów przyjmowane były do wtorku, 5 kwietnia. Zgłosili się tylko obecni dyrektorzy.

Zbigniew Stebelski jako dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu pracuje już od 15 lat.

– Świat się zmienia i nowe pomysły na funkcjonowanie szkoły wiążą się też z tym, co się dzieje wokół. Kiedyś najważniejszym zadaniem była dydaktyka, a dziś równie ważne są wychowanie i opieka, a także współpraca z rodzicami, uświadamianie im na przykład, czym jest uzależnienie od telefonu – mówi.

Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej od 10 lat  jest Violetta Szary.

– Naszym głównym celem jest oczywiście zwiększanie liczby uczniów. Prowadzimy akcję promocyjną rekrutacji na kolejny rok. Chyba jako jedyni w powiecie mamy sporo uczniów także z województwa dolnośląskiego, mieszkających w internacie, a przez to wiele wyzwań – dodaje.

Również od 15 lat na czele Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie stoi Andrzej Skawiński.

– Lata płyną i mam świadomość, że staję się skłonny do bardziej ogólnych refleksji niż śmiałych posunięć i ryzyka. Największym wyzwaniem tej kadencji, moim zdaniem, będą następstwa zdarzeń, których nie byliśmy w stanie przewidzieć, oczywiście wojny w Ukrainie oraz pandemii, a co za tym idzie zaległości uczniów, którzy pomimo nauki zdalnej nie przyswoili w pełni potrzebnego materiału – mówi.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na kolejną kadencję prowadzone będą w czwartek, 14 kwietnia.

Napisz komentarz »