REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Awantura o chodnik

Opublikowano 08 kwietnia 2022, autor: Piotr Piotrowski

367 tys. zł kosztować będzie dokończenia chodnika w Gorzupi, w kierunku Dybowa i Doliny Dwóch Stawów.

Chodnik we wsi powstał trzy lata temu, ale tylko do przystanku autobusowego. Od przystanku aż do stawów, kąpieliska i skrzyżowania na Dybów mieszkańcy chodzą poboczem. Teraz jest szansa na sfinansowanie budowy około 600 metrów brakującego chodnika.

Na ten cel gmina Żagań i właściciel drogi, Zarząd Dróg Wojewódzkich, zrzucą się po połowie. Zanim radni na ostatniej sesji Rady Gminy zdecydowali się wyłożyć na ten cel ponad 183 tys. zł, rozgorzała dyskusja.

Radny Mariusz Wołoszyn zarzucił, że radni z opozycji zostali postawieni przez wójta pod ścianą i zawnioskował o zdjęcie uchwały z porządku obrad. Podkreślił, że wójt nie konsultował swoich planów, większość radnych nie wie, ile metrów chodnika powstanie i ile wyniesie wkład ZDW w inwestycję.

– Jeśli w tym roku ZDW nie wykona tego z naszą pomocą, to w ogóle tego nie zrobi. Ile trzeba mieć tupetu, panie Wołosyzn, aby nie będąc na komisji, gdzie wszystko było omawiane, teraz składać wniosek o wycofanie uchwały! – denerwował się wójt Leszek Ochrymczuk.

– Byłem chory, więc nie mogłem być na komisji  – odparł Wołoszyn.

– Pytacie o metry? Czy to jest ważniejsze niż bezpieczeństwo mieszkańców? – denerwował się na radnych z opozycji wójta Paweł Lipski.

Ostatecznie, radni z opozycji wójta po 15-minutowej naradzie zagłosowali za dołożeniem 183 tys. zł do budowy chodnika.

– Panie wójcie, zanim pan coś uzgodni, proszę o konstruktywną rozmowę z nami – skwitowała dyskusję przewodnicząca Rady Gminy, Elżbieta Kłoniecka.

– Zapraszam was do urzędu – odgryzł się wójt.

Napisz komentarz »