Beskid zatrzymał Husarię

Opublikowano 08 kwietnia 2022, autor: Piotr Piotrowski

W inaugurującym wiosenne rozgrywki meczu żagańskiej klasy B Beskid Bożnów pokonał po zaciętym meczu Husarię Niegosławice 2:1.

W pierwszej połowie niedzielnego pojedynku (3 kwietnia) kibice nie obejrzeli ani jednego gola. Za to było dużo walki i mnóstwo stałych fragmentów gry. Trzy bramki padły po przerwie i to w zaledwie sześć minut. Husaria wykorzystała błąd na linii bramkarz – obrońca. Piłkę przejął Bartosz Krawczyk, który miał problem z umieszczeniem jej w siatce. Goście długo nie cieszyli się z prowadzenia. Dwie minuty później było już 1:1. Roman Orlikowski uruchomił Mateusza Kurtykę, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Husarii, umieszczając piłkę w siatce plasowanym strzałem z ostrego kąta. Beskid nie zadowolił się remisem. Poszedł za ciosem i zdobył drugiego gola. Po składnym kontrataku, Kurtyka po raz drugi umieścił piłkę w siatce, pokonując bramkarza lobem. Mateusz miał jeszcze jedną świetną okazję na zdobycie gola i zaliczenie hat-tricka w końcówce meczu, ale tym razem szansy nie wykorzystał.

Zdumiewające, ale grą Beskidu ciągle dyryguje jeden z najstarszych zawodników naszych regionalnych rozgrywek – 61-letni Roman Orlikowski. Weteran zagrał całe niedzielne spotkanie.

– Dopóki starcza sił i jestem potrzebny drużynie, będę grał. Kocham piłkę – mówi Orlikowski. – Mamy kilku nowych zawodników, dlatego musimy się jeszcze trochę zgrać. Ani awans, ani spadek nam nie grożą. Chodzi o fajną grę i jak najlepsze miejsce w tabeli.