REKLAMA

Gospodarka

McDonald`s w Żaganiu!

Opublikowano 01 kwietnia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Żagania w końcu zjedzą pysznego cheeseburgera czy McWrapa z warzywami. Restauracja McDonald`s stanie na placu przy stacji paliw, w rejonie ul. Piłsudskiego i Żelaznej.

O tym, że restauracja słynnej sieci serwującej fast foody ma powstać w Żaganiu, piszemy od czterech lat. Przeszkodą był brak dogodnej lokalizacja dla ruchu aut i uruchomienia McDrive`a, czyli sprzedaży dań bezpośrednio do samochodów. McDonald`s miał powstać naprzeciwko koszar 34. Brygady Kawalerii Pancernej i Skweru Czołgisty, a także Żarskiej, w rejonie kościoła garnizonowego. Ostatecznie z planów nic nie wyszło.

Teraz temat wraca. I tym razem uruchomienie restauracji to już wyłącznie kwestia czasu. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, rozmowy żarskiego przedsiębiorcy z polską centralną McDonalds`a są bardzo zaawansowane. Na pozytywnym ich zakończeniu zależy zarówno mieszkańcom, jak i władzom miasta, a także amerykańskim żołnierzom, stacjonującym w Żaganiu i okolicach. I właśnie obecność tych ostatnich przekonuje przedsiębiorcę z Żar do otworzenia słynnej restauracji w Żaganiu.

McDonald`s ma stanąć na działce między stacją paliw „Dan-Pol” przy ul. Piłsudskiego a drogą wyjazdową z ronda i ul. Żelaznej w kierunku obwodnicy miasta. Jest tam odpowiednia działka, pod warunkiem, że zasypie się na niej doły. Wjazd będzie od strony drogi wyjazdowej z ronda, wyjazd – przy stacji paliw. To obecnie najlepsza lokalizacja, ze względu na bliskość ronda, obwodnicy i centrum Żagania. Restauracja ma zostać otwarta w przyszłym roku.

komentarz »
  1. Sylwia 19 kwietnia 2022 11:57 - Odpowiedź

    Wolę zrobione u nas nasze potrawy albo pierogi Ukraińskie od Amerykańskiego śmieciowego korporacyjnego jedzienia.
    Czas już na promocję Polskich zdrowych potraw przyrządzanych na miejscu!

Napisz komentarz »