REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Trafił pod nóż

Opublikowano 01 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar, jest na chorobowym. Wszystko przez operację biodra.

Olaf Napiórkowski (49 l.) w czwartek, 24.03., przeszedł operację wymiany lewego biodra. Teraz czekają go 3 miesiące o kulach.

– Musiałem wymienić biodro, borykałem się z tym problemem od 12 lat – opowiada O. Napiórkowski. – W końcu przyszła taka chwila, że doszedłem do tak zwanej ściany – dodaje.

Ciągnęło się

Choć poważniejsze problemy z biodrem zaczęły się 12 lat temu, to choroba musiała męczyć wiceburmistrza dużo wcześniej.

– Miałem zwyrodnienie. Nie wiadomo, od czego się wzięło, być może kiedyś w dzieciństwie spowodował to jakiś uraz albo choroba. Mój syn ma chorobę biodra, być może przeszedłem także coś takiego, tylko wtedy było to mniej widoczne, a skutki wyszły po latach – mówi O. Napiórkowski.

Wiceburmistrz nie wymieniał biodra w Żarach. Zabiegł przeszedł w szpitalu w Nowej Soli.

– Odział, ordynator i pracownicy zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie, jestem bardzo zadowolony. Myślę, że to biodro będzie ze mną już do końca, bo mam bardzo dobry model, według tego, co mówił lekarz. Byłem najmłodszym pacjentem na oddziale. Reszta była starsza o przynajmniej 15 lat, ale ja ze swoim nie mogłem już czekać – zapewnia O. Napiórkowski.

Przed wiceburmistrzem teraz kilka miesięcy rekonwalescencji, przynajmniej przez najbliższe trzy będzie musiał chodzić o kulach.

– Chciałem we wtorek, 5 kwietnia, wrócić już do pracy, ale mi nie pozwolono. Muszę być na chorobowym przez co najmniej dwa tygodnie, choć i tak udało mi się zbić z trzech – opowiada.

Będzie biegać

Przez ostatnie miesiące wiceburmistrz nie mógł biegać, a mieszkańcy Żar, którzy co sobotę spotykają się na parkrunie w Zielonym Lesie, wiedzą, że był tam niemal zawsze.

– W tym roku nie wziąłem udziału w ani jednym parkrunie, ale jak wszystko wróci do normy, będę mógł biegać, bo mam jeszcze dość siły witalnej. Między innymi właśnie dlatego zdecydowałem się na wymianę biodra. Nie jestem zwolennikiem esportu i oglądania go na ekranie, zdecydowanie bardziej wolę sam się poruszać – zapewnia wiceburmistrz.

Napisz komentarz »