REKLAMA

Samorząd

Afera bułkowa

Opublikowano 01 kwietnia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Rzecznik dyscypliny finansów publicznych nie doszukał się nieprawidłowości i umorzył postępowanie w sprawie Małgorzaty Kalinowskiej, dyrektorki SP nr 1 w Żaganiu. A burmistrz nie wystawił jej oceny za pracę i zablokował start w konkursie na kolejną kadencję. Co zrobi teraz?

Mimo krytyki ze strony społeczności Jedynki, a także radnych z opozycji, burmistrz Andrzej Katarzyniec dalej prowadzi wojenkę z Małgorzatą Kalinowską. Po serii kontroli finansów w SP nr 1, dwóch nietrafionych upomnieniach dla dyrektorki, zablokowaniu jej możliwości startu w konkursie na kolejną kadencję poprzez brak oceny za pracę, zawzięty Katarzyniec doniósł na nią do rzecznika dyscypliny finansów publicznych. Powodem były rzekome nieprawidłowości w szkolnych finansach, które znaleźli audytorzy, kasując za swoją pracę 4 tys. zł.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 360

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »