REKLAMA

Sport

Wróciły z workiem medali

Opublikowano 01 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Gimnastyczki z Żar spisały się na medal na międzywojewódzkim turnieju w Rawiczu.

Gimnastyczki z klubu „Akro-dwójka” w niedzielę, 27.03., wybrały się do Rawicza na międzywojewódzki turniej „Akro Talent 2022” dla zawodników z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. W zawodach wzięło udział 250 akrobatów z 10 klubów sportowych. 

Indywidualne sukcesy

Jagoda Borkowska w kategorii ćwiczeń indywidualnych rocznika 2015 zajęła pierwsze miejsce. Maja Stec – drugie. W kategorii wiekowej rocznika 2014 w ćwiczeniach indywidualnych, Lena Belghaim zajęła pierwsze miejsce, a Yelyzaveta Tsykanyuk wywalczyła trzecie. W kategorii rocznika 2012 Julia Grabowiec stanęła na drugim stopniu podium, a Antonina Radwańska była czwarta. W kategorii rocznika 2009 Andżelika Szwed zdobyła miejsce trzecie. W kategorii premium ćwiczenia indywidualne rocznika 2009 Weronika Szik wywalczyła złoto. Karolina Banaszek była najlepsza w kategorii rocznika 2008.

Dały czadu

Oprócz sukcesów indywidualnych, zawodniczki mogą się także pochwalić grupowymi. W kategorii open trójek dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły: Nela Szik, Milena Nowak i Liliana Nowacka. To nie koniec sukcesów, bo Aleksandra Japin, Sara Stefano i Chiara Stefano zajęły drugie miejsce na podium.

W kategorii dwójek dziewcząt Nikola Kruk i Partycja Catewicz zajęły piąte miejsce. W klasie III dwójek dziewcząt również piąte miejsce wywalczyły Julia Janków i Julia Puzewicz. W kategorii „Age” 11-16 lat dwójki kobiet, Olwia Budźko i Karolina Główka zajęły drugie miejsce.

Napisz komentarz »