REKLAMA

Samorząd

Mają nową siedzibę

Opublikowano 01 kwietnia 2022, autor: jb

W nowej siedzibie przy ul. Gimnazjalnej działa już siedziba oddziału ZNP w Żaganiu.

Związkowcy musieli szukać nowego miejsca, bo burmistrz Żagania nie przedłużył im umowy wynajmu pomieszczenia w pałacyku przy ul. Jana Pawła II. Nakazał im opuścić siedzibę w ciągu czterech dni, pod groźbą przejęcia tego, co pozostanie w pomieszczeniach.

 Po interwencji zarządu głównego ZNP, umowę przedłużono do końca lutego.

Związek podpadł burmistrzowi, m.in. pozytywnie opiniując pracę Małgorzaty Kalinowskiej, dyrektor SP nr 1 w Żaganiu, z którą burmistrzowi nie po drodze. Związek upomniał się także o fundusz zdrowotny, który powinien być dostępny dla ciężko chorych nauczycieli.

Nowe biuro dla ZNP wyznaczono w jednej z klas Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu, udostępniło je Starostwo Powiatowe.

– Najpierw drogą pantoflową dowiedziałam się, że w szkole są pomieszczenia, które można by wykorzystać. Poprosiłam o spotkanie ze starostą i ten nie widział problemu, żeby w szkole umieścić siedzibę Związku Nauczycielstwa Polskiego – mówi jego prezes Romana Błahuta.

Na potrzeby ZNP oddano salę nr 6 na parterze budynku.

– Wspólnie tą klasę remontowaliśmy, przekazaliśmy część potrzebnych materiałów, szkoła zaoferowała pomoc swoich pracowników gospodarczych. Gdy będziemy musieli robić zebranie związku, to możemy wykorzystać też do tego sąsiednią klasę. Bardzo jestem wdzięczna, że i pani dyrektor szkoły, i starosta tak nam pomogli – mówi R. Błahuta.

Napisz komentarz »