REKLAMA

Sport

Wygrana i porażka

Opublikowano 01 kwietnia 2022, autor: Piotr Piotrowski

To były wyczerpujące dni dla żagańskich siatkarzy. Najpierw stoczyli ciężką, ale zwycięską batalię ze Stoczniowcem Gdańsk (3:2), by dwa dni później polec w Międzyrzeczu z miejscowym Orłem 0:3.

„Wojskowi” odrobili zaległości z 16 i 18. kolejki. Aby załatać dziury w składzie, ściągnęli na oba mecze zawodników grających m.in. w Morze Bałtyk Szczecin. Środkowi Damian Markiewicz i Michał Bukowski oraz atakujący Daniel Zabłocki pomogli im wygrać tylko jeden mecz. W piątkowy wieczór (25.03.) dopiero tie-break rozstrzygnął o ich zwycięstwie ze Stoczniowcem Gdańsk.

– Po dwóch dobrych setach przyszedł kryzys i dwie gładkie porażki. Rywale odrzucili nas od siatki silną zagrywką, mieliśmy problem z wystawianiem piłek do ataków. Ponadto, bez naszego podstawowego libero, Bartka Odwarznego – tłumaczy trener Sobieskiego, Krzysztof Dobek. – W czwartym secie zrobiłem zmiany, ale nie dało to efektu. Na szczęście, w tie-breaku zagraliśmy tak, jak w ostatnich meczach, prowadząc od początku do końca.

Niestety, w niedzielę, 27.03., „wojskowi” gładko przegrali z Orłem w Międzyrzeczu.

– Mieliśmy szansę na wyrównanie w drugim i trzecim secie, ale zabrakło spokoju i dobrych akcji w końcówkach. Teraz przygotowujemy się na sobotnie derby z Astrą w Nowej Soli, 2 kwietnia – dodaje szkoleniowiec WKS-u.

WKS Sobieski Arena Żagań – Stoczniowiec Gdańsk 3:2 (25:20, 28:26, 22:25, 13:25, 15:9), Orzeł Międzyrzecz – WKS Sobieski Arena Żagań 3:0 (25:15, 25:21, 25:22).

WKS: Gajowczyk, Kozieł, Głowacki, Zabłocki, Goltz, Mańko, Jedliński, Markiewicz oraz Kłysz, Kleinszchmidt, Tylkowski, Kowalski, Czyżak

Napisz komentarz »