Rozstrzygnęły karne

Opublikowano 01 kwietnia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy piłkarze wygrali drugi mecz tej wiosny. Tym razem pokonali wicelidera klasy okręgowej, Tęczę Krosno Odrzańskie 2:1.

Sobotni mecz (26.03.) zaczął się źle dla podopiecznych Sebastiana Horodyskiego. W 5. minucie Patryk Szcześniak zaskoczył bramkarza Sprotavii strzałem z rzutu wolnego. Szprotawianie rzucili się do odrabiania strat, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Okazje sam na sam zmarnowali kolejno: Damian Zięba, Jakub Domański i Olaf Żubrowski. Szprotawianie dwukrotnie byli faulowani w polu karnym. Najpierw, w 54. minucie powalony w szesnastce został D. Zięba. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Adrian Weryszko. Drugiego karnego arbiter podyktował Sprotavii siedem minut przed końcem. Tym razem dopatrzył się faulu w polu karnym na Piotrze Czarneckim. I tym razem pewnym egzekutorem był Weryszko.

– Z przebiegu gry byliśmy lepsi, ale nieskuteczni. Mieliśmy dużo wyśmienitych okazji na zdobycie gola z gry, ale piłka nie chciała wpaść. Stworzyliśmy jednak dwie akcje, po których dostaliśmy karne i to się liczy. Najważniejsze są trzy punkty. Wygrywamy drugi mecz z rzędu i możemy powiedzieć, że wiosnę rozpoczęliśmy dużo lepiej niż jesienne rozgrywki – mówi Sebastian Horodyski, trener Sprotavii.

Sprotavia Szprotawa – Tęcza Krosno Odrzańskie 2:1 (0:1)
bramki: Weryszko dwie (55 i 83. min – obie z karnych) – Szcześniak (5. min)
Sprotavia: Sala – Dziewiątak, Dykta, Dubec, Czekurłan, Rudak, Lewandowski (od 54. min Żubrowski), Weryszko, Uche (od 71. min Domański), Zięba (od 89. min Orman)