REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dachowanie na prostej

Opublikowano 25 marca 2022, autor: bj

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj (w czwartek, 24.03.) przed godz. 11 na drodze Nowogród Bobrzański-Dąbrowiec.

Brały w nim udział skoda, którą podróżowały cztery osoby, obywatele Czech i dostawczy renault master.

– Przyczyną była nadmierna prędkość i nieprawidłowy manewr wyprzedzania – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Auta jechały w stronę Żar. Kierowca dostawczaka postanowił wyprzedzić jadącą przed nim ciężarówkę wyładowaną drewnem. Nie zauważył, że taki sam manewr rozpoczął kierowca jadącej za nim osobowej skody, która będąc już na lewym pasie, prawdopodobnie znalazła się w tzw. martwym polu.

W efekcie renault zepchnęło osobówkę do rowu. Ta wypadła z drogi i dachowała. Nikomu z jej pasażerów nic poważnego się nie stało. Do szpitala ambulans przetransportował jedynie kierowcę busa, który uskarżał się na ból w okolicach kręgosłupa. Po badaniach okazało się, że nie odniósł groźniejszych obrażeń. Całe zdarzenie policja zakwalifikowała jako kolizję.

Jej sprawca, 28-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. 250 zł i 6 punktami karnymi.

Napisz komentarz »