REKLAMA

Samorząd

Nie podoba się, to wypad

Opublikowano 25 marca 2022, autor: Piotr Piotrowski

Adam Dzieńdziara wytknął burmistrzowi, że Szprotawa i Iłowa przegoniły Żagań. – Proszę się przeprowadzić, jeśli nie widzi pan tutaj perspektyw – odciął się Andrzej Katarzyniec.

Mieszkaniec zabrał głos na poniedziałkowej komisji gospodarki (21.03.).

– Wokół Żagania coś się dzieje, a u nas nie. W Szprotawie czy Iłowej zaczynają się nowe inwestycje, hale buduje Panattoni. A jak patrzę na nasze miasto, to tu niczego nie ma. Co się dzieje, panie burmistrzu? – pytał A. Dzieńdziara. – Dlaczego inni potrafią, a my nie? Tak sobie dumam wieczorem, gdy dzieci już śpią. Gabrysia ma 12 lat, Artur 7. Jaka ich przyszłość czeka w Żaganiu?

Co ze ścieżką? Co z kasą na drogi?

Dzieńdziara dopytywał burmistrza również o brak dofinansowania na remonty żagańskich ulic oraz budowę ścieżki rowerowej Żagań – Iłowa, jaką Katarzyniec chwalił się rok temu, pozując do zdjęcia na rowerze z burmistrzem Pawłem Lichtańskim.

Agnieszka Fedorowicz, naczelniczka wydziału inwestycji Urzędu Miasta, tłumaczyła, że obecnie opracowywana jest koncepcja budowy ścieżki rowerowej.

– Po to, abyśmy mogli później opracować dokumentację projektową – wyjaśniała. – Następnie będziemy aplikować o dofinansowanie budowy.

Odnośnie braku dofinansowań do dróg, głos zabrał burmistrz.

– Składaliśmy wniosek tylko na jedną ulicę, Klonową, bo mieliśmy na nią aktualną dokumentację. To, że nie otrzymaliśmy dofinansowania, to nie jest moja wina – oznajmił A. Katarzyniec. – Ale wcześniej dostaliśmy dofinansowania do ul. Jarzębinowej, Żarskiej, Skarbowej czy Ratuszowej. W Żaganiu ulice są porobione w dużej mierze.

– Panie burmistrzu, w Szprotawie i Iłowej co roku dostają dofinansowania do remontów dróg – ripostował A. Dzieńdziara.

Burmistrz nie wytrzymał.

– Proszę się przeprowadzić do Iłowej, jeśli nie widzi pan tutaj perspektyw i martwi się o swoje dzieci. Tam może byłoby lepiej. Tutaj nikt nikogo nie trzyma – odciął się A. Katarzyniec.

– Społeczeństwo pyta, to trzeba odpowiadać, panie burmistrzu – pouczył go radny Tomasz Kwarciński.

Napisz komentarz »