REKLAMA

Gospodarka, Komunikacja

Co z tym remontem?

Opublikowano 25 marca 2022, autor: nk

Największa inwestycja drogowa w tym roku w Żarach ciągle bez dofinansowania. Radni zaczynają mieć wątpliwości, czy remont w ogóle ruszy.

Coraz więcej znaków zapytania co do przebudowy ul. Bohaterów Getta w Żarach. Inwestycja tylko w tym roku ma pochłonąć 9 mln 500 tys. zł. Pieniądze mają pochodzić z kredytu, ale urzędnicy ciągle starają się o dofinansowanie. W pierwszym konkursie remont ul. Boh. Getta nie uzyskał wystarczającej ilości punktów i pieniądze nie zostały przyznane.

– Czekamy na rozstrzygniecie kolejnego konkursu. Mamy nadzieję, że tym razem otrzymamy dofinansowanie – mówi Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar.

Coraz więcej obaw co do realizacji tej inwestycji mają radni.

– Inwestycje w mieście nie posuwają się do przodu. Minęło ponad pół roku od przetargu, a remont wiaduktu przy ul. Westerplatte nawet nie ruszył. Myślę, że podobnie będzie z ul. Bohaterów Getta. Nie chcą go zaczynać, bo boją się, że nie skończą przed wyborami – uważa Piotr Czerwiński, radny Nowej Lewicy.

Mimo że żarski budżet radni uchwalili w grudniu ubiegłego roku,  do tej pory urzędnicy ogłosili i rozstrzygnęli zaledwie jeden przetarg, tylko na budowę oświetlenia przy ul. Brzoskwiniowej za 43 tys. zł.

Napisz komentarz »