REKLAMA

Zdrowie

Mniej, ale przybywa

Opublikowano 18 marca 2022, autor: jb

241 osób z powiatu żarskiego i 166 z powiatu żagańskiego zaraziło się koronawirsuem w ostatnich dniach.

W powiecie żagańskim, wśród wszystkich, którzy w minionym tygodniu otrzymali pozytywny wynik na obecność wirusa, 19 zakaziło się przynajmniej drugi raz. Łącznie, od początku pandemii, w powiecie zachorowało prawie 9 tysięcy osób.

W powiecie żarskim przez ostatni tydzień odnotowano 12 powtórnych zakażeń. W sumie powiecie na covid zachorowało już ponad 11,7 tysiąca osób.

W kraju przez tydzień zaraziło się 75 tys. 81 osób. Najwięcej – w środę, 16 marca, bo ponad 14 tys. 400 i jest to jedyny wzrost w ostatnim tygodniu. Z powodu koronawirusa i jego powikłań zmarło 795 osób, 55 z nich to mieszkańcy naszego województwa. W lubuskim w siedem dni przybyło 3 tys. 39 zakażonych, w tym 339 zachorowało po raz kolejny.

W czwartek, 17 marca, minister zdrowia ogłosił, że koronawiurs zaczyna być traktowany u nas jako jedna z wielu chorób pod kontrolą. Od kwietnia planuje też znieść m.in. obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych zamkniętych.

Inaczej jest w pozostałych częściach Europy. W Niemczech dzienne liczby zakażeń przekraczają 200 tysięcy. Wzrost zachorowań odnotowano w Wielkiej Brytanii, która wcześniej poluzowała restrykcje. Do 60 tysięcy zakażeń dziennie dochodzi ponownie w Chinach.

Napisz komentarz »