REKLAMA

Zdrowie

Mniej łóżek covidowych

Opublikowano 18 marca 2022, autor: jb

105. Szpital Wojskowy stara się o zlikwidowanie kolejnych łóżek covidowych, by znów były do dyspozycji niezakażonych pacjentów.

Obecnie szpital ma łącznie 100 miejsc dla zakażonych. W Żaganiu – na piętrach dawnej ginekologii oraz pulmonologii, a w Żarach – na oddziale wewnętrznym, pacjentom zakażonym dedykowana jest także część oddziału psychiatrycznego.

– Chcieliśmy już od najbliższego poniedziałku, 21.03., oddziały psychiatryczny w Żarach oraz pulmonologiczny w Żaganiu prowadzić wyłącznie jako czyste. Złożyliśmy odpowiednie wnioski do wojewody i czekamy na jego rozstrzygnięcie, mamy nadzieję, że decyzja zapadnie już do końca tego tygodnia – mówi Marek Femlak, zastępca komendanta 105. Szpitala Wojskowego. – Docelowo plan jest taki, żeby od 1 kwietnia zostawić jako obserwacyjno-zakaźne jedno piętro szpitala w Żaganiu. Wtedy do normalnej pracy wróciłaby także żarska interna.

W ostatniej dobie w całym szpitalu, w Żarach i w Żaganiu, leżało łącznie 40 zakażonych pacjentów. Po 12 osób – na psychiatrii i oddziale wewnętrznym w Żarach, kolejnych 16 osób (w tym dwie osoby pod respiratorem) – w Żaganiu.

W naszym województwie w tym czasie dla zakażonych pacjentów przygotowanych było 733 miejsc, z których zajętych było 265. Na 67 zabezpieczonych respiratorów, w użyciu było 14. W całym kraju na 17.578 łóżek dedykowanych zakażonym pacjentom, zajętych było 7.357.

Napisz komentarz »