REKLAMA

Kronika policyjna

Nie zarobili na łupach

Opublikowano 18 marca 2022, autor: bj

Policjanci z Lubska dorwali złodziei kradnących blachę z hali. Na włam przyjechali kradzionym busem.

Na gorącym uczynku dwóch mężczyzn kradnących blachę falistą z dachu hali złapali (111.03.) policjanci z Lubska. Wcześniej ktoś zauważył złodziei i natychmiast powiadomił dyżurnego komisariatu. Gdy mundurowi podjechali na miejsce, od razu zauważyli dostawczaka oraz kręcących się koło niego mężczyzn. Byli tak zajęci załadunkiem, że nie dostrzegli obserwujących ich funkcjonariuszy. Najwyraźniej pracowali w pocie czoła i bardzo się śpieszyli, bo bus był już częściowo wypełniony.

Zresztą i samochód okazał się trefnym towarem – w policyjnych systemach figurował jako skradziony, co na miejscu sprawdzili stróże prawa. Mężczyźni – 30 i 28-latek – zostali natychmiast zatrzymani i trafili za kratki  policyjnego aresztu. Tam obaj usłyszeli zarzuty kradzieży i paserstwa. Skradzione auto i blacha o łącznej wartości niemal 20 tys. zł trafiły do prawowitych właścicieli.

W sobotę, 12.03., Prokuratura Rejonowa w Żarach zdecydowała o zastosowaniu środków zabezpieczających, czyli policyjnych dozorów. 30-latkowi grozi do 5 lat odsiadki. Z kolei 28-latek, który znany był wcześniej wymiarowi sprawiedliwości, może posiedzieć dłużej, bo jest recydywistą.

Napisz komentarz »