REKLAMA

Komunikacja

Rondo coraz bliżej

Opublikowano 18 marca 2022, autor: bj

Budowa ronda łączącego ulice Lotników, Broni Pancernej i Artylerzystów w Żarach coraz bliżej. Starostwo Powiatowe szuka już firmy, która podejmie się prac.

Do 28.03. firmy, które będą chciały się podjąć przebudowy ronda łączącego ulice Lotników, Broni Pancernej i Artylerzystów oraz przebudowy ul. Artylerzystów, mogą zgłaszać swoje oferty w ramach ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Żarach przetargu.

Zgodnie z założeniami inwestycja kosztować ma ponad 5 mln 800 tys. zł. Ile pieniędzy pójdzie na to faktycznie, okaże się po rozstrzygnięciu przetargu. Powiat otrzymał na ten cel 80-procentową dotację.

Budowa ma się zacząć pod koniec drugiego kwartału tego roku. Czas na wykonanie prac to 12 miesięcy, czyli do połowy przyszłego roku.

Przypomnijmy. Projekt przewiduje budowę ronda oraz modernizację ul. Artylerzystów w kierunku skrzyżowania z ul. Ułańską. Zostanie zlikwidowany dodatkowy pas dla skręcających w prawo na stację paliw Watis, zniknie też rozszerzenie drogi przy wjeździe do Biedronki. Będzie więcej miejsca na chodnik i ścieżkę rowerową. Samo rondo ma być małe. Ma to na celu spowolnienie ruchu. Przy okazji przebudowy zostanie wycięte 11 drzew, w tym lipy, dąb i kasztanowiec oraz kilka krzewów. Jedno z drzew rośnie przy żłobku, pozostałe wzdłuż ul. Artylerzystów.

Napisz komentarz »