REKLAMA

Samorząd

Mniejsze dodatki mieszkaniowe

Opublikowano 18 marca 2022, autor: nk

Danuta Madej, burmistrz Żar, chce obniżyć dodatki mieszkaniowe i zmniejszyć wsparcie dla najbiedniejszych. Swoim zastępcom, którzy zarabiają ponad 15 tys. zł, pensji obniżać nie chce.

Uchwałę obniżającą dodatki mieszkaniowe zaproponowała radnym Danuta Madej, burmistrz Żar. Chce, żeby mniej pieniędzy trafiało do najbardziej potrzebujących. Tymczasem w ubeigłym roku pensja D. Madej wzrosła o ponad 5 tys. zł miesięcznie. Burmistrz zarabia obecnie 16 tys. 125 zł. Niewiele mniej zarabiają jej zastępcy. Olaf Napiórkowski i Patryk Faliński dostają co miesiąc po 15 tys. 500 zł. Na pensjach burmistrz oszczędzać nie chce.

Minimalny dodatek

Do tej pory najbiedniejsi mogli liczyć na pokrycie 70 proc. wydatków ponoszonych na mieszkanie. Teraz ma to być tylko 50 proc, czyli minimalna kwota, na jaką pozwalają przepisy. Maksymalnie samorząd może pokrywać nawet 90 proc. wydatków ponoszonych na lokal, ale jak widać nie w Żarach.

Urzędnicy obniżenie dodatków mieszkaniowych tłumaczą rosnącymi kosztami. Obniżone wysokości dodatków mieszkaniowych obejmą osoby, które ubiegają się o jego przyznanie.

Napisz komentarz »