REKLAMA

Gospodarka

Tanieje wolniej, niż drożało

Opublikowano 18 marca 2022, autor: jb

Nawet 7,19 zł za litr najtańszej benzyny trzeba było zapłacić jeszcze na początku tygodnia. Od środy (16.03.) ceny zaczęły spadać.

W Żaganiu cena najtańszej benzyny na stacji sieci Orlen w centrum miasta spadła z 6,99 zł/l do 6,64 zł/l, za to na drugiej stacji tej sieci przy ul. Przyjaciół Żołnierza – z ceny 7,19 zł za litr do 6,99 zł.

Najtaniej w czwartek (17.03.) benzynę bezołowiową Pb95 zatankować można było na stacji MZK – po 6,62 zł.

Podobnie było w Żarach. Stacje państwowych spółek Orlen i Lotos utrzymały litr najtańszej benzyny w cenie 6,64 zł/l. Najoszczędniej można ją było zatankować w mieście za 6,61 zł/l.

Prezes Orlenu Daniel Obajtek zapowiedział w tym tygodniu obniżkę cen wszystkich paliw średnio o 30 groszy. Pomogła mu w tym stabilizacja na światowych rynkach. Cena za baryłkę ropy spadła do 100 dolarów, gdy w ubiegłym tygodniu sięgała już nawet 130 dolarów. W ostatnich dniach kurs złotówki umocnił się też w stosunku do zachodnich walut.

komentarz »
  1. Ala 25 marca 2022 16:28 - Odpowiedź

    W Polsce wszystko szybko drożeje w oparciu o ceny Światowe. Tanieje tylko wtedy jak sprzedający otrzyma tańszy towar. To jest błąd działania systemu sprzedaży w Polsce. UOKIK oraz politycy nie zamierzają tego problemu rozwiązać.
    Dlatego będziemy jeszcze długo płacić więcej niż powinniśmy, a inflacja wzrośnie z winy polityków i systemu!

Napisz komentarz »