REKLAMA

Sport

Szukał klubu i pracy

Opublikowano 18 marca 2022, autor: Piotr Piotrowski

To była bardzo krótka przygoda Pavlo Volka w Stali Jasień. Ostatecznie Ukrainiec, były zawodnik Unii Żary Kunice, zdecydował się na czwartoligową Koronę Kożuchów.

Były już zawodnik Unii Żary Kunice miał w rundzie wiosennej grać w Koronie Kożuchów.  Oba kluby ustaliły formalności i warunki transferu. Pavlo zaczął treningi w czwartoligowym zespole, po czym wyjechał do Jasienia. Tam w składzie widział go prezes miejscowej Stali, Mariusz Sierko, któremu marzy się awans do klasy okręgowej.

Ale Volk w Jasieniu był tylko kilka dni. W minioną sobotę, 12 marca, zadebiutował w IV lidze, w barwach Korony Kożuchów, w meczu z Pogonią Świebodzin.

– Przyjechał do nas, bo Korona obiecała mu pracę, ale nie taką, jaką chciał. U nas zagrał w jednym sparingu, ale nie wpasował się w zespół, po czym wrócił do Kożuchowa. Z drugiej strony, Korona była już dogadana z Unią w sprawie jego transferu i uznałem, że nie będę psuł tej dżentelmeńskiej umowy – mówi M. Sierko.

– Bardzo chcieliśmy tego zawodnika. Transfer z Unią Żary Kunice załatwialiśmy już od dawna, więc byłem zdziwiony, że w te sprawy wmieszał się trzeci klub – mówi Paweł Zwolski,prezes Korony. – Piłkarza kuszono dobrymi warunkami w Stali Jasień, ale ostatecznie wrócił do nas. Cieszę się, że postawił na awans sportowy. W Jasieniu jest klasa A, u nas – IV liga, więc na pewno to dla Pavlo szansa na dalszy rozwój. Znaleźliśmy Pavlo pracę w branży budowlanej, ale nie do końca mu odpowiadała, więc szukamy innej.

Pavlo zadebiutował w IV lidze w minioną sobotę, 12.03. W meczu Korony z Pogonią Świebodzin zagrał 72 minuty. 

– W Koronie czuję się bardzo dobrze. Wierzę, że wkrótce uda się znaleźć pracę i wszystko będzie ok – mówi „Regionalnej” P. Volk. 

Napisz komentarz »