REKLAMA

Kultura, Oświata

Znają się na zdrowiu

Opublikowano 18 marca 2022, autor: jb

110 uczniów ze szkół powiatu żagańskiego rywalizowało w eliminacjach do 29. Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Do finału rejonowego awansowało 10 najlepszych – każda szkoła mogła wystawić tylko jednego reprezentanta. Podczas etapu rejonowego wybrano najlepszych w kategorii szkół podstawowych oraz średnich.

 Wśród uczniów podstawówek pierwsze miejsce zajęła Ewa Kultys ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Żaganiu, drugie – Milena Świerkowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Żaganiu, a trzecia – Natalia Śliwa ze Szkoły Podstawowej z Brzeźnicy.

Wśród uczniów szkół średnich najlepsza okazała się Aleksandra Walukiewicz, reprezentująca LO im. S. Banacha w Żaganiu. Drugie miejsce wywalczyła Dorota Stężycka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej. Trzecia była Klaudia Sowińska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu. Laureatki dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować rejon na finale wojewódzkim, który zaplanowano 22 kwietnia.

– Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się udziału w olimpiadzie, a często przez naukę zdalną musieli pracować sami w domu. Poziom był bardzo wysoki. W obu kategoriach wiekowych potrzebne były dogrywki do wyłonienia pierwszego i trzeciego miejsca – mówi Danuta Hrycak, szefowa oddziału PCK w Żaganiu.

W nagrodę uczniowie otrzymali m.in. słuchawki bezprzewodowe, powerbanki i blendery od Urzędu Miasta i starostwa.

Napisz komentarz »