REKLAMA

Sport

Zorza ma chrapkę na podium

Opublikowano 18 marca 2022, autor: Piotr Piotrowski

Czy Zorza Brzeźnica, rewelacja rundy jesiennej, pokrzyżuje plany faworytom? W najbliższy weekend (19-20 marca) na boiska wybiegną piłkarze klasy A.

Po pierwszej rundzie Zorza zajmuje czwarte miejsce tabeli. Wynik rewelacyjny, jak na beniaminka ligi i klub, który opiera swoją siłę w 90 procentach na wychowankach.

– Byłbym przeszczęśliwy, gdybyśmy utrzymali tę lokatę do końca sezonu – mówi „Regionalnej” trener i jednocześnie nowy prezes Zorzy, Paweł Najdek.

Czy uda się coś więcej? Trzecie miejsce też jest w zasięgu Zorzy, bo traci tylko dwa punkty do Iskry Małomice. W zimowej przerwie, do drużyny dołączył 23-letni napastnik Paweł Tynda z Trapera Chichy oraz bramkarz Szymon Sowiński, który wrócił z Czarnych Przybymierz. Odszedł Arkadiusz Irski.

W sobotnim sparingu (12.03.) piłkarze z Brzeźnicy rozgromili 8:3 Błękitnych Zabłocie –  siódmą drużynę klasy A (grupa II). Trzy gole zdobył  Krzysztof Sowiński, po jednym – Mirosław Tylk, Maciej Irski, Paweł Tynda, Sebastian Kukla i Adam Sowiński.

Piłkarze w zarządzie

To nie jedyne zmiany w Zorzy. Klub ma nowe władze. Co ciekawe, 10-osobowy zarząd tworzą… trener oraz piłkarze z pierwszej drużyny. Prezesem został trener P. Najdek, wiceprezesem – Przemysław Drozdek, skarbnikiem – Mateusz Sygutowski, sekretarzem –  Łukasz Zięba. Skład zarządu uzupełniają kolejni piłkarze: Arkadiusz Nieradka, Mirosław Tylk, Marcin Buganik, Sebastian Kukla, Michał Śleżuk i Ireneusz Najdek.

– Pierwsze, od czego zaczęliśmy, to wyegzekwowanie od wykonawcy poprawek w odremontowanej szatni klubowej – mówi P. Najdek.

W sobotę, 19 marca, Zorza zagra o godz. 14.00 na wyjeździe w Lipinkach Łużyckich. O tej samej porze zacznie się też mecz na szczycie klasy A. W Sieniawie Żarskiej lider podejmie wicelidera z Jasienia.

Napisz komentarz »