Odra zatopiła Piasta

Opublikowano 18 marca 2022, autor: Piotr Piotrowski

Nie wyszła inauguracja rundy wiosennej Piastowi w Iłowej. Rywal z Nietkowa okazał się za silny, wygrywając 3:1.

Mocno przemeblowany w zimowej przerwie zespół Marcina Moryto od początku ruszył do ataków na bramkę Odry, ale niewiele z nich wychodziło. Goście mądrze je rozbijali, od czasu do czasu kontrując. Przetrzymali ofensywę Piasta, po czym sami strzelili gola, po akcji Dawida Leoszko, w 31. minucie. Po przerwie iłowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale sami stracili kolejne dwa gole. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył w końcówce meczu ich nowy nabytek, Dariusz Kowal. Były zawodnik Hutnika Pieńsk i najlepszy strzelec jeleniogórskiej klasy okręgowej zdobył gola po podaniu Sławomira Wdowiaka i przelobowaniu bramkarza Odry. Była 87. minuta i zbyt mało czasu, aby odrobić wszystkie straty.

Po porażce rąk nie załamuje M. Moryto, dla którego niewątpliwie nie był to udany debiut w roli szkoleniowca Piasta.

– Zagraliśmy w mocnym osłabieniu, z bardzo krótką ławką rezerwowych. Nie udało się dopiąć kilku transferów, ponadto kontuzji nabawił się nasz podstawowy zawodnik, Andrzej Bagiński – mówi. – Mimo wszystko, zagraliśmy ambitnie, mieliśmy swoje sytuacje, ale zabrakło skuteczności. Pierwszego gola straciliśmy po indywidualnym błędzie, kolejne – przy złym ustawieniu w stałych fragmentach gry. Będziemy nad tym pracować. Z drugiej strony Odra pokazała solidny futbol i udowodniła, że nie bez powodu zajmuje piąte miejsce w tabeli.

W najbliższą sobotę, 19 marca, Piasta czeka jeszcze trudniejsze zadanie. W Świebodzinie zmierzy się z czwartą drużyną ligi, Pogonią.

Piast Iłowa – Odra Nietków 1:3 (0:1)
bramki: Kowal (87. min) – Kaczorowski dwie (57 i 73. min), Leoszko (31. min)
Piast: Lasoń – Kazadi-Leonowicz, Koseła (od 65. min Dąbrowski), Ekser (od 40. min K. Brzezicki), Słomiński, Brzeziński, Góral, P. Brzezicki (od 85. min Wdowiak), Derkowski, Żebrowski – Kowal