REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Chcą kolejnych podwyżek

Opublikowano 11 marca 2022, autor: nk

Żarscy urzędnicy są w sporze zbiorowym z burmistrz Danutą Madej. Chodzi o podwyżki pensji.

Na nic zdało się podwyższenie wszystkim urzędnikom żarskiego magistratu pensji o 500 zł od początku roku. Pracownicy urzędu oczekiwali podwyżek na poziomie 750 zł i dlatego nie zakończyli sporu zbiorowego z burmistrz D. Madej.

Proszą radnych

W poniedziałek, 7.03., w siedzibie żarskiej Solidarności przy ul. Rynek 17 odbyło się spotkanie przedstawicieli zakładowej Solidarności z radnymi, którzy nie poparli uchwały budżetowej w związku z nieuwzględnieniem w niej żądań pracowników.

– Chcemy prosić państwa o przygotowanie uchwały zmieniającej budżet, żeby oczekiwania pracowników co do podwyżki wynagrodzeń zostały spełnione. Według naszych obliczeń, podniesienie pensji o 250 zł na osobę będzie kosztowało budżet Żar ok. 500 tys. zł – przekonywał radnych Bogusław Motowidełko, szef lubuskiej Solidarności.

Mści się

Urzędnicy poinformowali również radnych, że burmistrz D. Madej mści się na działaczach Solidarność za ich nieustępliwość w sporze i utrudnia ich związkową działalność.

– Burmistrz wypowiedziała zakładowej Solidarności umowę na nieodpłatne udostępnienie pomieszczenia, z którego do tej pory związek korzystał. To ewenement na skalę ogólnopolską, żeby pracodawca kazał płacić związkowi za pomieszczenie na terenie zakładu – mówi B. Motowidełko.

Bez porozumienia

Spór D. Madej z pracownikami trwa już ponad pół roku. Do tej pory nie udało się dojść do porozumienia. Pracownicy obwiniają za to D. Madej, nazywając jej stanowisko „betonem” i zarzucają jej, że nie uczestniczy osobiście w negocjacjach z pracownikami.

Kolejne spotkanie pracowników z radnymi zaplanowano na poniedziałek, 14.03. Tym razem zaproszono wszystkich radnych, również tych popierających burmistrz D. Madej.

Napisz komentarz »