REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kraksa na drodze

Opublikowano 11 marca 2022, autor: bj

Cztery auta zderzyły się na drodze pomiędzy Bieczem (gmina Brody) a Gubinem. W staranowanym przez opla seacie jechała matka z dwójką małych dzieci. Jedno trafiło od szpitala.

Wtorkowe (8.03.) popołudnie. Prosta droga. Za kierownicą seata arona jedzie 32-latka z gminy Brody z dwójką dzieci. Gdy auto dojeżdża do skrzyżowania z drogą prowadzącą do Gębic (gmina Gubin), stoi tam z włączonym lewym kierunkowskazem volkswagen golf, który czeka, aż seat przejedzie. Za nim – volkswagen polo, zza którego nagle wyjeżdża znacznie większy opel insignia i taranuje seata. Wszystko rejestruje kamerka seata. Auto koziołkuje, strzelają poduszki, widać lecące poodrywane elementy nadwozia. W końcu seat ląduje na kołach. Na nagraniu cały czas słychać krzyk przerażonych dzieci.

– 28-letnia mieszkanka powiatu żarskiego kierująca oplem insygnia nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją vw polo, które zatrzymało się za wv golfem. Ten ostatni zatrzymał się, aby skręcić do Gębic. Kobieta w insigni próbowała uniknąć uderzenia w tył polo i zjechała na lewy pas. Tam zderzyła się czołowo z seatem arona. W efekcie seat wypadł z drogi, dachował, a opel insygnia uderzył jeszcze w auta znajdujące się na skrzyżowaniu – relacjonuje podkom. Justyna Kulka z krośnieńskiej policji.

Dziecko wzięli do szpitala

– Gdy strażacy dotarli na miejsce, wszystkie osoby były przytomne i znajdowały się na zewnątrz aut. Strażacy udzielili pierwszej pomocy trzem osobom, w tym dwójce dzieci – informuje bryg. Grzegorz Lisik, zastępca komendanta powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim.

Nic poważnego nie stało się nikomu z kierowców, również 19-latkowi z Gubina, który jechał vw polo, ani jego pasażerce, a także 41-letniemu kierowcy vw golfa z gminy Gubin.

– 6-letnie dziecko z seata trafiło do szpitala w Zielonej Górze. Po badaniach lekarz określił, iż jego obrażenia naruszają czynności ciała poniżej 7 dni. Sprawę prowadzą policjanci z Gubina – dodaje J. Kulka.

Napisz komentarz »