REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Tu na razie jest ściernisko

Opublikowano 11 marca 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Sztuczne jezioro, SPA, lotnisko i centrum handlowe. Wielka inwestycja w Tyliczkach w tym roku będzie obchodzić 5 urodziny. Na razie powstał dół i wydzielono działki na sprzedaż.

Inwestycja w Tyliczkach (gmina Lipinki Łużyckie) choć od lat wygląda na uśpioną, weszła na kolejny etap. Inwestor wydzielił działki, które teraz będzie mógł sprzedawać bezpośrednim zainteresowanym.

Ma być luksusowo

Pierwsze łopaty w ziemię wokół Tyliczek zostały wbite jesienią 2017 roku. W ramach budowania kurortu w Tyliczkach miały powstać sztuczne jezioro, SPA, lotnisko i centrum handlowe. Jednak od dawna nic się tam nie dzieje. Urzędnicy z Lipinek Łużyckich, na których terenie leży przyszły kurort, uspokajają. Nie ma roboty budowlanej, ale jest papierkowa.

– Wydzielenie działek to kolejny etap – mówi Małgorzata Brzyśkewicz, wójt gminy Lipinki Łużyckie. – Inwestor, żeby móc sprzedawać potem działki i domy, musiał mieć je wydzielone. Wszystko odbywa się zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, więc inwestor nie może zrobić nic, czego my wcześniej nie zaakcentowaliśmy dla tego obszaru – wyjaśnia M. Brzyśkiewicz 

Dobrze szło

Inwestycja na początku miała nawet wartkie tempo. Wykopano ziemię pod sztuczne jezioro i wytyczono drogę. Potem akcja zwolniła, a prace przeniosły się do urzędów. W 2018 roku w sztucznym jeziorze pojawiła się woda. Jednak gdy zniknęli budowlańcy, całość zarosła trawą. Z Pietrzykowa, na początku 2021 roku, do Tyliczek doprowadzona została woda. Od tego czasu na miejscu inwestycji nie pojawił się ciężki sprzęt.

Napisz komentarz »