REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wyłudzają na gaz

Opublikowano 11 marca 2022, autor: Piotr Piotrowski

Dostałeś fakturę z niedopłatą za zużycie gazu? Uważaj, bo to może być sprawka oszustów, podszywających się pod spółkę PGNiG.

Kilku mieszkańców Żagania otrzymało wezwania do zapłaty korekt rachunków i zaległości za zużycie gazu.

– Dla mnie od razu ta faktura była dziwna, bo nigdy nie miałem niedopłat. Opiewała na ponad 150 zł. Tymczasem ja regularnie płacę za gaz, podając co miesiąc odczyt przez telefoniczną infolinię PGNiG, więc coś tu nie grało – mówi Rafał Matyszkiewicz. – Faktura była bardzo podobna do tej, jaką otrzymuję z PGNiG. Nie zgadzał się jednak numer konta. Nie dałem się zwieść i zadzwoniłem do gazowni. Okazało się, że żadnej niedopłaty nie mam!

Pan Rafał sprawę zgłosił policji oraz gazowni.

– Myślę, że ktoś chciał ode mnie wyłudzić pieniądze, dlatego niech to sprawdzą. Moi dwaj znajomi z ul. Szprotawskiej również dostali podobne rachunki. Ostrzegam czytelników „Regionalnej”, aby uważali na wyłudzaczy.

Aleksandra Pinkas z biura prasowego spółki PGNiG przyznaje, że takie próby oszustwa się zdarzają się, choć są to rzadkie przypadki.

– Najczęściej dotykają one osób starszych, które często nie mają kont online ani nie podają sami odczytów zużycia gazu naszej spółce – mówi.

Napisz komentarz »