REKLAMA

Kultura, Oświata

Koniec wojny o szkołę

Opublikowano 11 marca 2022, autor: Piotr Piotrowski

Po kilkumiesięcznej batalii, stowarzyszenie prowadzące Społeczną Szkołę Podstawową w Szprotawie doszło do porozumienia z burmistrzem.

Przypomnijmy, po przejęciu przez gminę od 1 września ub. r. Zespołu Szkół Ogólnokształcących (wcześniej zarządzało nim żagańskie Starostwo Powiatowe), dyrekcja ZSO zażądała od Społecznej Szkoły Podstawowej ponad trzy razy wyższego czynszu za wynajem pomieszczeń. Podniosła go z 7 tys. zł do 25 tys. zł. Nie było na to zgody rodziców, więc obie strony próbowały pertraktacji.

– Dla dobra uczniów i dalszego funkcjonowania szkoły, musieliśmy wypracować z gminą jakiś kompromis, aby dzieci miały możliwość dalszego kształcenia – mówi Robert Wawryn,  przewodniczący Rady Rodziców. – Porozumienie podpisaliśmy 1 marca, na okres trzech lat. Udało się ustalić stawkę znacznie niższą niż 25 tys. zł miesięcznie, jaką proponował Urząd Miasta. Oznacza to wzrost czesnego za pierwsze dziecko o 100 zł, za kolejne – o 50 zł. W tej sytuacji wzrośnie ono odpowiednio do 350 zł  i 300 zł. Podwyżka będzie obowiązywać od 1 września. 

– Wysokość czynszu wynosi obecnie 18 tys. 588,99 zł miesięcznie – wylicza wiceburmistrz Dorota Grzeszczak.

Napisz komentarz »