REKLAMA

Samorząd

Centrum kultury w Grabiku

Opublikowano 04 marca 2022, autor: bj

W Grabiku mieszkańcy przez lata nie mieli wiejskiej świetlicy. Ale rumieńców nabiera inwestycja we wsi – budowa centrum kultury i edukacji.

Niemal 100 tys. zł dorzucili (24.02.)  radni gminy Żar na budowę centrum kulturalno-edukacyjnego w  Grabiku.

Pieniądze były potrzebne, bo jedyna firma (Kreator Edyty Tomczyk), jaka wystartowała  w przetargu, swoje usługi wyceniła na 9 mln zł, a w gminnej kasie było na ten cel nieco ponad 8,5 mln. Inwestycja w tym roku będzie rozpoczęta, wykonawca na dokumentację ma 7 miesięcy, a 20 miesięcy na realizację budowy. Dlatego budżet trzeba będzie korygować w miarę postępu prac. Czyli dołożyć resztę pieniędzy.

 – Na inwestycję mamy pieniądze z budżetu państwa. To 8 mln zł, czyli duża kwota, która pozwoli zmodernizować nieruchomość po dawnym Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa – mówił Leszek Mrożek, wójt.

Na wysoki połysk

W Grabiku powstanie świetlica wiejska, pracownia komputerowa, biblioteka, a na zewnątrz scena, duży plac zabaw, miejsca do odpoczynku dla dorosłych i tablica wskazująca poziom zanieczyszczenia powietrza.

Będą windy dla niepełnosprawnych, nowe instalacje elektryczna, wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania z pompą ciepła i panelami fotowoltaicznymi.

komentarz »
  1. Basia 16 marca 2022 09:59 - Odpowiedź

    Za 9 milionów złotych można wybudować nowiutki nowoczesny ośrodek kultury.
    Może poszukać innego wykonawcę?
    Kiedy będzie światłowód dla mieszkanców Grabika?

Napisz komentarz »