REKLAMA

Samorząd

Dla górali

Opublikowano 04 marca 2022, autor: Piotr Piotrowski

Centrum Kultury Górali Bukowińskich w Brzeźnicy stanie na działce przy ośrodku zdrowia i boisku klubu piłkarskiego Zorza.

Inwestycja wstępnie kosztować będzie ok. 4,4 mln zł i jest podzielona na dwa etapy. Na pierwszy – postawienie fundamentów – gmina otrzymała 800 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych, na drugi, czyli dokończenie budynku – 3 mln 673 tys. zł z Nowego Ładu. Pierwszy etap prac kosztować będzie 889 tys. zł. Tyle za prace chce firma MS Budownictwo Macieja Stockiego i Michała Stockiego z Nowej Soli.

– W poniedziałek, 28.02., przekazaliśmy jej plac budowy. Wykonawca ma czas do końca lipca – mówi wójt gminy, Jerzy Adamowicz. – Przetarg na drugi etap chcemy rozstrzygnąć do maja, aby wykonawca wszedł na plac budowy od razu po zejściu z niego nowosolskiej firmy.

W centrum mają odbywać się nie tylko imprezy kulturalne, związane z krzewieniem kultury Górali Czadeckich, których potomkowie przywędrowali na teren gminy Brzeźnica. Będzie ono pełnić również rolę świetlicy wiejskiej. Starą trzeba było zamknąć parę lat temu z powodu złego stanu technicznego.

Napisz komentarz »