REKLAMA

Sport

Uzdolnieni sportowcy

Opublikowano 04 marca 2022, autor: jb

Stypendia sportowe od marszałka województwa lubuskiego otrzymało czworo sportowców z naszego regionu.

Wyróżnienia wręczono podczas uroczystości w piątek, 25 lutego. Wnioski o przyznanie stypendiów od różnych klubów i stowarzyszeń wpłynęły dla 137 osób. Wyróżnionych zostało 59 osób. Wszyscy otrzymali po 505 zł przyznane na 10 miesięcy, czyli łącznie 5 tys. 50 zł.

Stypendium z naszego regionu otrzymało czworo sportowców. Dwie zawodniczki reprezentują Miejski Ludowy Klub Sportowy Agros w Żarach, obie to utytułowane zapaśniczki: Nikola Drozdek, która w ubiegłym roku wywalczyła złoto w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz złoto w I Pucharze Polski oraz Maja Majdańska, która stypendium otrzymała za tytuł mistrzyni Polski młodzików oraz srebro w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Sofii.

Stypendium otrzymał także Wojciech Lewkowicz, który na co dzień reprezentuje Uczniowski Klub Sportowy w Szprotawie. Może pochwalić się tytułem mistrza Polski w rzucie dyskiem (1,5 kg), zdobytym podczas zawodów rozgrywanych we Włocławku.

Stypendystką za osiągnięcia sportowe została także Julia Żołyńska, reprezentująca Klub Sportowy Pasja z Żagania. Doceniono jej sukcesy w tańcu sportowym, Julia może pochwalić się m.in. tytułem w Mistrzostwach Europy i Krajowych Mistrzostwach Polski w tańcu break dance/breaking oraz tytułem finalisty MP w tańcu hip-hop i hip-hop beatles.

Napisz komentarz »