REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Groził, że wyrzuci dzieci z trzeciego piętra

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: nk

Po kłótni rodzinnej 35-letni mężczyzna groził, że wyrzuci 1,5-roczne i 5-letnie dziewczynki z trzeciego piętra, a później skoczy.

Dramatyczny sceny w bloku przy ul. Dygasińskiego w Żarach rozegrały się w sobotę (19.02).

– Ratunku! On mnie zabije – przeraźliwy krzyk kobiety usłyszeli mieszkańcy bloku przy ul. Dygasińskiego w Żarach w sobotni wieczór.

Po chwili kobieta wraz ze starszym synem została wyrzucona z mieszkania na korytarz. W lokalu został 35-letni mężczyzna, który zabarykadował się z dwójką małych dzieci. Jedno ma półtora roku, a drugie 5 lat.

Gdy na miejsce pojawiła się policja, mężczyzna zagroził, że jeżeli spróbują wyważyć drzwi do mieszkania, wyrzuci z trzeciego piętra dzieci, a później sam skoczy. Przyjechali strażacy oraz karetka pogotowia. Mężczyzna żądał, żeby wszyscy się wycofali.

Kontrterroryści

Strażacy ukryli się za blokiem i byli przygotowani, żeby w każdym momencie wkroczyć do akcji ze sprzętem amortyzującym upadek. Na miejscu pojawili się negocjatorzy policyjni oraz brygada kontrterrorystyczna z Gorzowa Wlkp.

Około północy 35-latek wyszedł na balkon i zaczął rozmawiać ze szwagierką, która stała pod blokiem. Zapewniał, że dzieciom nic nie jest, a na dowód wziął dziecko i pokazał je przez balkon. Po chwili dziewczynkę odstawił do mieszkania. Był już spokojniejszy. Po kolejnej godzinie wpuścił policjantów do mieszkania.

– Po negocjacjach wpuścił policjantów. Został zatrzymany i przekazany pod opiekę lekarzom, natomiast dzieci zostały oddane mamie. – mówi Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Napisz komentarz »