REKLAMA

Zdrowie

Więcej niż raz

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: jb

351 mieszkańców powiatu żarskiego zaraziło się koronawirusem w ostatnim tygodniu. W tym samym czasie przybyło 282 zakażonych w powiecie żagańskim.

Łącznie 29 zakażonych w obu naszych powiatach to osoby, które pozytywny wynik na obecność wirusa otrzymały już przynajmniej drugi raz.

W powiecie żarskim najwięcej chorych jednego dnia przybyło w piątek (18 lutego), gdy pozytywny wynik otrzymało 69 osób (w tym 7 kolejny raz). W powiecie żagańskim najwięcej zakażonych było w środę (23 lutego), gdy do rejestru chorych przybyło 61 osób.

Wcześniej, gdy w kraju dzienna liczba zakażeń wynosiła ponad 40 tysięcy, w naszym województwie przybywało średnio po tysiąc chorych dziennie. W ostatnim tygodniu liczba kolejnych zakażonych w kraju wynosiła średnio 20 tysięcy dziennie, a w naszym województwie utrzymywała się na poziomie 800 dziennie. Najwięcej jednego dnia było ich w piątek, 18 lutego, gdy do rejestru przybyło 1040 kolejnych chorych.

Przez cały tydzień zakaziło się 5129 mieszkańców naszego województwa, z których 508 osób zachorowało przynajmniej drugi raz.

W ostatnich siedmiu dniach w kraju przybyło ponad 125 tysięcy kolejnych chorych, dla ponad 13 tysięcy 200 nie było to pierwsze zakażenie.

Napisz komentarz »