REKLAMA

Polityka

Skobelski zostaje

Opublikowano 11 marca 2022, autor: nk

Edward Skobelski jest dalej szefem Nowej Lewicy w powiecie żarskim. Potwierdził to Tadeusz Jędrzejczak, odpowiedzialny za przeprowadzenie kongresu pratii w województwie lubuskim.

Czy to już koniec przepychanek w Nowej Lewicy? Z misją złagodzenia konfliktu związanego z połączeniem SLD i Wiosny przyjechał do Żar Tadeusz Jędrzejczak.

– Jest zgoda na to, żebyśmy tworzyli w całej Polsce jednolitą Lewicę. Jedyny konflikt, jaki powstał, to w województwie lubuskim. Polegał na tym, że rada wojewódzka SLD wyznaczyła liczbę delegatów z SLD na poziomie 130, a delegatów z Wiosny na poziomie około 30. W związku z tym Wiosna odmówiła udziału w wyborach i mieli rację, bo to jest niezgodne ze statutem – tłumaczy T. Jędrzejczak.

Nie umieli się dogadać

W związku z tym, że obie frakcje nie umiały się dogadać, kongres został uznany za niebyły, a nowy ma się odbyć, według zapowiedzi koordynatora, na przełomie marca i kwietnia.

– Zarząd krajowy, którego jestem członkiem, próbował to wytłumaczyć posłowi Bogusławowi Wontorowi. On tego nie przyjmował, w związku z tym jedyną formą statutową i prawną, która nas obowiązuje jako członków partii, jest rozwiązanie struktur wojewódzkich i powołanie nowej struktury wojewódzkiej. Wyznaczono mnie na pełnomocnika zarządu krajowego do przeprowadzenia ponownie kongresu – dodaje T. Jędrzejczak.

W powiecie inaczej

Na kongresie wojewódzkim ma być taka sama liczba delegatów z SLD i Wiosny. Jeżeli chodzi o struktury powiatowe, takie ograniczenia już nie obowiązują.

– Lody zostały przełamane. Rozmawiałem z Wiosną i będę dążył do tego, żeby ustalić takie warunki, które są do zaakceptowania przez obie formacje i będzie w końcu spokój i zajmiemy się zdobywaniem poparcia społecznego, a nie wewnętrznymi kłótniami – mówi T. Jędrzejczak.

Tym samym E. Skobelski dalej jest przewodniczącym Nowej Lewicy w powiecie żarskim, a obecne władze partii zostaną uzupełnione o przedstawicieli Wiosny.

komentarz »
  1. Waldek 23 marca 2022 08:25 - Odpowiedź

    Na nadchodzące trudne czasy potrzeba nam nowych młodych i odważnych ludzi!
    Niestety na Lewicy tak jak w innych partiach bez zmian.
    Lewica zostanie chyba w wyborach również bez zmian.

Napisz komentarz »