REKLAMA

Samorząd

Nie posłuchali rolników

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: nk

Żarscy radni nie zgodzili się na darmowe miejsca do targowania dla rolników na targowisku przy ul. Lotników w Żarach.

Żarscy radni nie uwzględnili prośby rolników o wyznaczenie darmowego miejsca do handlowania w piątki i soboty na targowisku przy ul. Lotników. Takie miejsca będą na targowisku przy ul. Kąpielowej.

Jednym z wiodących argumentów za wyznaczeniem do handlu targowiska przy ul. Kąpielowej było to, że pojawienie się tam rolników ożywi ryneczek w centrum Żar.

– W ustawie jest mowa o pomocy rolnikom, a wychodzi na to, że to rolnicy mają pomagać gminie w zagospodarowaniu terenu – mówi Roman Frankowski, przedstawiciel rolników.

Większość przeciw rolnikom

– Gdyby rolnicy chcieli tutaj handlować, to by handlowali. Targowisko przy ul. Lotników to ich miejsce od lat, dogodne dla sprzedających i kupujących. Sztuczne ożywianie starówki przez burmistrza kosztem rolników pozostawię bez komentarza – mówi Anna Słodkowska, radna, która jako jedyna sprzeciwiła się uchwale.

Za projektem uchwały zagłosowało 17 radnych: Magdalena Lenczyk, Adrian Jaworski, Bogdan Hadryś, Lucyna Grzybowicz, Marcin Grubizna, Edyta Gajda, Robert Dziadul, Grzegorz Chmielewski, Zbigniew Żychowski, Arkadiusz Lis, Dawid Polok, Marian Popławski, Dominika Rezlerska, Aleksander Słowikowski, Jacek Stroynowski, Piotr Czerwiński i Łukasz Rubczyński. Od głosu wstrzymali się: Joanna Werstler Wojtaszek i Tadeusz Płóciennik.

Napisz komentarz »