REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Padało? A to niespodzianka!

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: mk

Park przy alei Jana Pawła II w Żarach znów jest zalany. Tym razem popływać można od strony cmentarza żołnierzy radzieckich.

Park przy alei Jana Pawła II nie ma szczęścia do wody. Co rusz jest zalewany. Jak nie od strony stawu, to od strony radzieckiego cmentarza. W parku wylewa rzeczka Żarka, woda przelewa się w stawie albo spływa do niego nadmiar wody z Zielonogórskiej. Powody są różne, ale efekt jest jeden. Parkowi przy Jana Pawła II bliżej do parku wodnego niż do miejskiego.

Kosztowne jeziorko

W parku jest tak dużo wody, że można po nim pływać nie tylko łódką po stawie. W poniedziałek, 21.02., ciężko było przejść suchą nogą, idąc od strony szpitala wzdłuż radzieckiego cmentarza. Remont parku kosztował 10 mln zł, ale ciężko nie mieć zarzutów co do wykonanego drenażu.

– W zeszłym roku też mieliśmy taką sytuację po zimie, że zebrała się woda przy murze z cmentarzem – komentuje Andrzej Markulak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku w Żarach, który zajmuje się miejską zielenią. – W tym obszarze jest niecka i spływa tam woda z wyższych terenów parku. Grunt nie przyjmuje nadmiaru wody, bo jest nią przesycony. Ostatnio mieliśmy okres ulewnych deszczy, wcześniej padał śnieg, stąd ta stojąca woda. Nie mamy możliwości osuszenia tego terenu, trzeba czekać, aż woda wsiąknie – komentuje A. Markulak.

Żarscy urzędnicy lubią za wszystkie parkowe nieszczęścia obwiniać pogodę. Projektując park, nikt nie przewidział, że czasem może sobie popadać.

komentarz »
  1. Michał 10 marca 2022 10:23 - Odpowiedź

    Nasi urzędnicy nie radzą sobie z problemami, które sami stwarzają chyba niewiedzą i brakiem kompetencji.
    Czas na zmianę urzędników i młode pokolenie w urzędach i spółkach miejskich!

Napisz komentarz »