REKLAMA

Komunikacja

Wybudują gminie drogę

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: jb

Panattoni nadal inwestuje w gminie Iłowa. Kupuje działki w rejonie Konina Żagańskiego, stawia budynki. W strefie aktywności gospodarczej wybuduje drogę.

Firma zaczęła od przygotowywania terenu pod inwestycję na działce, którą kupiła od prywatnego właściciela tuż przy strefie aktywności gospodarczej. Tu ma powstać zespół hal magazynowo-logistyczno-usługowych o łącznej powierzchni ponad 107 tys. metrów kwadratowych. Ma tu być prowadzona działalność związana z e-commerce, czyli internetowym handlem.

W przypadku kolejnych 15 hektarów, kupionych od Urzędu Miasta za 26 mln zł, na wniosek Panattoni gmina rozpoczęła już procedurę wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę hal przemysłowo-magazynowo-usługowego na dwóch z trzech kupionych działek.

Dla kogo Panattoni buduje magazyny i hale?

– Docelowy inwestor tej działalności nie jest nam znany – mówi burmistrz Paweł Lichtański.

 Droga dla gminy

Firmie zależy na atrakcyjności tego terenu, bo sama zaoferowała budowę drogi w strefie.

– Podpisaliśmy umowę ze spółką Panattoni Construction Europe w sprawie finansowania budowy drogi gminnej położonej w strefie, która teraz jest gruntowa. Nowa droga będzie jakby przedłużeniem obecnej, jadąc do strefy od węzła dawnej autostrady – mówi burmistrz. Spółka wzięła na siebie koszty. – Firma przygotuje dokumentację związaną z budową drogi, a po uzyskaniu wszystkich pozwoleń, wybuduje drogę. Wtedy zostanie ona przekazana dla gminy nieodpłatnie. Robią to oczywiście głównie na swoje potrzeby, ale nie tylko, bo tą drogą pomogą skomunikować inne sprzedane działki. My potem ją przejmiemy i będziemy utrzymywać – tłumaczy.

 Sprawdzają okolicę

Rozeznanie dla inwestora w gminie robi spółka Strategy Wise z Warszawy.

– Byli u nas we wtorek, 22 lutego, wcześniej mieliśmy już jedno spotkanie drogą internetową. Zostali zatrudnieni, żeby przygotować bank danych pod kątem warunków mieszkaniowych, komunikacyjnych, drogowych, pobliskiej bazy hotelowej. Rozpytywali, jakie wyzwania dla gminy niesie za sobą tak duża inwestycja – dodaje burmistrz.

Napisz komentarz »