REKLAMA

Sport

Mamy mistrza

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: nk

Dariusz Kwiatkowski (52 l.) z żarskiego klubu Berserkers Team zdobył tytuł mistrza Europy w brazylijskim jiu-jitsu. Zawody rozegrano w Rzymie.

Dariusz Kwiatkowski trenuje brazylijskie jiu-jitsu od 4 lat. Tytuł mistrza Europy to jego największy sukces.

– Walkę w finale wygrałem przez poddanie przeciwnika. Zrobiłem mu rwanie łokcia, czyli tzw. balachę. Sędzia nie zauważył pierwszego klepania, poprawiłem, wtedy zauważył, ale już coś było uszkodzone. Szkoda, ale cóż, nie moja wina – wspomina wojownik z Żar.

 Po walce Rosjanin, który był jego przeciwnikiem, trafił do szpitala i nie uczestniczył w dekoracji medalistów.

Kolejne mistrzostwa

 D. Kwiatkowski do tej pory odnosił sukcesy głównie w Polsce

–  W 2020 roku zdobyłem tytuł mistrza Polski w kimonach, w tamtym roku byłem również mistrzem Polski w wadze ciężkiej. W najbliższy weekend jedziemy na kolejne mistrzostwa Polski, które odbędą się w Luboniu pod Poznaniem i liczymy na kolejne sukcesy – mówi.

Treningi brazylijskiego jiu-jitsu klubu Berserkers odbywają się w Żarach w salce przy pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego w poniedziałki, środy i piątki od godz. 20.

– Zaczęliśmy trenować u Emila Waszaka. Trochę rzeczy od niego przyjąłem, że tak powiem, do serca. Dało efekt. Prawie drugi rok działamy sami. Jesteśmy Berserkers Team Żary. Naszym głównym trenerem jest Piotr Bagiński z Berserkers Szczecin – opowiada mistrz Europy.

Chłopak z siłowni

Mistrz Europy przekonuje, że to sport dla każdego.

– Najmłodszy zawodnik ma 5 lat, a najstarsza zawodniczka 67 lat. Ja już mam 52 lata, więc patrząc na tę panią, mam jeszcze 15 lat przed sobą. Można do nas dołączyć. Kontakt jest w mediach społecznościowych. Dostosowujemy się do umiejętności początkujących. Nikt się tutaj nie pastwi nad słabszymi – zapewnia D. Kwiatkowski i dodaje: – Ja byłem tzw. chłopakiem z siłowni, miałem sztywny kręgosłup. Początkowe treningi to była masakra, ale przetrwałem i mogę śmiało powiedzieć, że warto, choć nie jest łatwo.

Napisz komentarz »