REKLAMA

Praca

Nowa wice

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: bj

W fotelu wicedyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach zasiądzie Joanna Zielińska-Kmera, obecna kierowniczka lubskiej filii PUP.

Stanowisko zwolniło się po tym, jak w styczniu konkurs na dyrektora wygrała Maria Cecuła, dotychczasowa zastępczyni szefa pośredniaka. J. Zielińska-Kmera funkcję obejmie we wtorek, 1.03.

W Powiatowym Urzędzie Pracy pracuje od lutego 1997 r. Przeszła przez stanowiska referenta, referenta ds. statystyki, młodszego informatyka, kierownika referatu organizacyjno-administracyjnego. Kierownikiem oddziału w Lubsku  została w maju 2007 r. Ukończyła studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku pedagogika, ze specjalizacją poradnictwo specjalistyczne, a także Studium Prawa Europejskiego w Warszawie na kierunku administracja publiczna i informatykę w Policealnym Studium Informatycznym w Żarach.

Rozszerzać promocję

Jakie ma pomysły na pracę?

– Będę odpowiedzialna za sprawy dotyczące rynku pracy. Myślę, że powinniśmy rozszerzyć promocję usług rynku pracy, poszerzać bazę realizowanych projektów, skutecznie pozyskiwać zewnętrzne środki, reagować na potrzeby pracodawców. Zmienia się również sytuacja osób bezrobotnych pozostających w naszych rejestrach. Jest wiele osób aktywnych, współpracujących, ale również duża grupa długotrwale bezrobotnych, z różnymi barierami, wymagających bardzo indywidualnego podejścia – mówi J. Zielińska-Kmera.

J. Zielińska-Kmera jest żaranką. Ma 49 lat.

– Ale moje rodzinne miasto to Lubsko. W Żarach mieszkam od 10 lat – zastrzega. Prywatnie mężatka (mąż Grzegorz), ma czwórkę dorosłych dzieci

Zainteresowania pozazawodowe nowej wicedyrektorki PUP to fotografia przyrodnicza, historia i kultura Łużyc.

Napisz komentarz »