REKLAMA

Samorząd

Urzędnikom się nie spieszy

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Radny Jakub Witek zarzucił żagańskim urzędnikom opieszałość. Wytknął im, że już rok dzielą największą działkę w centrum Żagania, aby przeznaczyć ją na sprzedaż.

O działkę Jakub Witek dopytywał na poniedziałkowej komisji gospodarki (21.02.). Rok wcześniej przetarg na działkę przy ul. Długiej i Brackiej zakończył się fiaskiem. Potencjalnych chętnych odstraszyły fundamenty poniemieckich kamienic, które najprawdopodobniej znajdują się pod ziemią. W tej sytuacji ewentualne inwestycje wiązałyby się z pracami archeologicznymi. Wtedy urzędnicy zapewniali, że działka zostanie podzielona na mniejsze, bo tak łatwiej będzie ją zbyć. Do tego czasu zrobiono na niej łąkę kwietną. Teraz J. Witek przypomniał temat.

– Czy urząd ma pomysł na zagospodarowanie terenu przy Długiej i Brackiej? – dociekał.

Krzysztof Kamień,zastępca naczelnika wydziału gospodarki nieruchomości w Urzędzie Miasta, odpowiedział, że decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.

– Trwają dywagacje, czy nie podzielić nieruchomości na mniejsze działki i spróbować sprzedać mniejszymi partiami – oznajmił.

Witka taka odpowiedź zirytowała.

– To samo słyszałem rok temu. Nic przez tren czas się nie zmieniło, a szkoda, bo to największa niezagospodarowana działka w centrum Żagania, położona w bardzo atrakcyjnym miejscu – skwitował. – Miejmy nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tej kadencji – ironizował.

Napisz komentarz »