REKLAMA

Sport

Promień na fali

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Dziewięć goli strzelili piłkarze Promienia Żary w dwóch ostatnich sparingach.

Najpierw rozgromili Tęczę Krosno Odrzańskie 5:1 (bramki: Patryk Jasiak dwie, Maciej Kononowicz, Krzysztof Wiliński, Jakub Księżniak), a następnie rozprawili się z Ilanką w Rzepinie 4:2 (Jakub Księżniak, Patryk Jasiak, Kacper Floriańczyk).

– Piłkarze imponują fizycznością i motoryką, co jak na ten etap przygotowań trochę mnie nawet zaskakuje – mówi Łukasz Czyżyk, trener Promienia. – Biorąc pod uwagę brak kilku zawodników, z których część obecnie przebywa na służbie na wschodniej granicy ,a część ma problemy zdrowotne, zarówno wyniki, jak i gra są bardzo dobre.

Promień nie zamknął jeszcze składu na rundę wiosenną. Przypomnijmy, do zespołu dołączył doświadczony 34-letni Maciej Kononowicz, który ma za sobą bogatą karierę, m.in. występy w ekstraklasowym Lechu Poznań czy drugoligowych Czarnych Żagań. Do Promienia wrócili również Rafał Rogalski oraz 16-letni bramkarz Oskar Krzywdziński. Testowany jest też 22-letni zawodnik z Ukrainy, który ma wzmocnić grę w środku pola.

W najbliższą sobotę, 26 lutego, Promień zagra w 1/8 Pucharu Polski. O godz. 13.00 podejmie na własnym stadionie drużynę Meprozetu Stare Kurowo, swojego rywala z boisk IV ligi (obecnie 9. miejsce w tabeli). Rundę wiosenną żaranie zainaugurują 12 marca meczem z  Dębem Przybyszów.

Napisz komentarz »