REKLAMA

Sport

Zagrali sami ze sobą

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

W zmienionym składzie przystąpią do czwartoligowych rozgrywek piłkarze Czarnych Żagań. W drużynie jest nowy bramkarz, obrońca i dwóch pomocników.

W sobotę, 19 lutego, Czarni mieli zagrać swój czwarty mecz kontrolny w ramach zimowych przygotowań. Nie zagrali, bo sparingpartner, Leśnik Osiecznica, z powodu wichury zrezygnował z przyjazdu. Żagańskim piłkarzom silne powiewy nie przeszkadzały w pokopaniu piłki.

– W tej sytuacji podzielił zespół na dwie grupy, które zagrały wewnętrzny mecz – mówi trener Artur Sobczyk.

W drużynie jest czterech nowych piłkarzy. Do zespołu wrócili: Wojciech Wypych (ostatnio Iskra Małomice), Jakub Pinkowski (Twardy Świętoszów) oraz bramkarz Łukasz Jeżak (ostatnio był na wypożyczeniu w trzecioligowej Carinie Gubin). Ten ostatni zastąpił Łukasza Budzyńskiego, który wybrał grę w A-klasowej Stali Jasień. Drugim bramkarzem Czarnych w rundzie wiosennej będzie Czesław Góralczyk, z drużyny juniorów. Trener testuje jeszcze doświadczonego obrońcę, który w przeszłości grał m.in. w Czarnych. 

– Na razie nie chcemy ujawniać jego nazwiska, dopóki nie dopniemy wszystkich formalności – zastrzega Sobczyk.

Ponadto, z Czarnymi pożegnał się napastnik Dariusz Łojko. Wiosną drużyna nadal musi liczyć się z osłabieniami kadrowymi. Jej trzon stanowią żołnierze, którzy regularnie wyjeżdżają na służbę na wschodnią granicę Polski. Rundę rewanżową Czarni zainaugurują 12 marca meczem z Lechią II Zielona Góra.

Napisz komentarz »