REKLAMA

Sport

Ostre strzelanie Sprotavii

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Aż 11 goli padło w sparingu szprotawskich piłkarzy na żagańskiej Arenie (20.02.).

W kolejnym meczu kontrolnym Sprotavia pokonała GKS Pszczew (8. drużynę gorzowskiej klasy okręgowej) aż 8:3. Do przerwy było 5:0. Dwa gole strzelił Kalu Uche, po jednym: Jakub Domański, Damian Janas i Patryk Dubec. Trzy gole dołożyli zawodnicy testowani.

– Póki co, nie chcę zdradzać ich nazwisk, bo obecnie są u nas na testach i jeszcze nic nie zostało dopięte – mówi trener Sprotavii, Sebastian Horodyski. – W pierwszej połowie  zagraliśmy wręcz wzorowo, prowadząc 5:0. W drugiej dałem szansę zmiennikom i gra posypała się w obronie. Efektem były trzy stracone gole. Generalnie jestem zadowolony z ofensywy. Liczę, że wiosną w klasie okręgowej będziemy strzelać więcej bramek niż w pierwszej rundzie tego sezonu. Do gry po kontuzji na dobre wrócił nasz najlepszy napastnik, Kalu Uche, który w ataku dołączył do Damiana Zięby. Z dobrej strony w sparingach pokazują się też zawodnicy testowani.

W sobotę, 26 lutego, Sprotavia rozegra kolejny mecz sparingowy. Tym razem o godz. 11.00 zmierzy się z Czarnymi Drągowina. Podopieczni Horodyskiego do tej pory zagrali sparingi z Piastem Iłowa (2:4) i KS Tomaszowo (11:0).

Rundę wiosenną w okręgówce szprotawianie zainaugurują 19 marca meczem w Zielonej Górze z Chynowianką.

Napisz komentarz »