Sokół liderem

Opublikowano 25 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Świetnie rozpoczęli drugą fazę trzecioligowych rozgrywek koszykarze Sokoła Żary, pokonując w Szczawnie Zdroju 83:77 miejscowy MKS.

Po dwytygodniowej przerwie w rozgrywkach, trzecioligowcy wrócili na ligowy parkiet. Żarscy koszykarze bardzo źle weszli w sobotni mecz (19.02.). Po pierwszej połowie przegrywali 12 punktami i zanosiło się na wysoką porażkę. W przerwie meczu trener Radosław Barcz musiał odbyć męską rozmowę ze swoimi zawodnikami, bo na drugą część zawodów wyszedł zupełnie inny zespół. Sokół poprawił grę przede wszystkim w obronie, pozwalając rywalom w obu ostatnich kwartach na zdobycie zaledwie 30 punktów. Dużo lepiej spisywał się również w ataku, głównie za sprawą Adama Forysiuka, Huberta Kondyckiego, Pawła Pawlikowskiego i Dawida Łyby.

– Szczególnie cieszy występ Adama, który zagrał najlepszy mecz w sezonie. Wierzę, że taką formę będzie prezentował w następnych – mówi R. Barcz, szkoleniowiec Sokoła. – W drugiej połowie chłopcy pokazali charakter, walczyli o każdą piłkę i odwrócili losy meczu, za co bardzo im dziękuję.

Po wyjazdowej wygranej, Sokół jest liderem w grupie drużyn walczących o miejsca 9-16. W sobotę, żaranie podejmą u siebie Chrobrego XXI Kłodzko. Początek meczu w hali przy ul. Podwale – godz. 15.30.

MKS Basket Szczawno Zdrój -MKS Sokół Basket Żary 77:83 (22:18, 25:17, 14:20, 16:28)

MKS Sokół: Adam Forysiuk 18, Hubert Kondycki 16, Paweł Pawlikowski 14, Dawid Łyba 14, Kacper Burnecki 7, Krzysztof Kamiński 6, Leszek Korman 4, Rafał Rutkowski 4, Piotr Żórawiński 0, Damian Żukowski 0.