REKLAMA

Sport

Kasują za dzieci

Opublikowano 18 lutego 2022, autor: nk

Żarskie kluby piłkarskie nie są rozpieszczane przez Urząd Miasta w Żarach. Dosyć, że dotacje w tym roku dostały niższe, to jeszcze mają problemy z organizacją sparingów na Okrąglaku.

Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Wypoczynku w Żarach pobiera opłaty od drużyn, które przyjeżdżają do Żar na sparingi z żarskimi klubami, nawet jeśli są to mecze między drużynami dzieci.

– To wynika z cennika. Nie ma tam rozgraniczenia na grupy seniorskie i młodzieżowe, dlatego bierzemy pieniądze od wszystkich – mówi Bogdan Kępiński, zastępca dyrektora w MOSRiW.

Nie mają kasy

To duży problem, szczególnie dla małych lokalnych klubów, które mają drużyny dziecięce i młodzieżowe.

– Gdy się dowiadują, że mają zapłacić za boisko, to rezygnują ze sparingu. Na tym tracą również nasze drużyny, które nie mogą z nimi rywalizować w ramach przygotowań do sezonu – uważa Piotr Ciechanowicz, prezes Unii Kunice.

Godzina korzystania z Okrąglaka kosztuje 160 zł bez szatni i 210 zł, gdy jest udostępniana szatnia. Dodatkowo przy meczach organizowanych przy sztucznym oświetleniu dodatkowy koszt to 66 zł za godzinę. W przypadku, gdy jednym ze sparingpartnerów jest klub działający w Żarach, ceny są niższe o 50 proc.

Napisz komentarz »