REKLAMA

Komunikacja

Sportowa zamiast Bohaterów Getta

Opublikowano 18 lutego 2022, autor: nk

Żary nie dostały dofinansowania do przebudowy ul. Bohaterów Getta w ramach Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja znalazła się na liście rezerwowej.

Żarscy urzędnicy liczyli na ponad 7 mln dofinansowania do przebudowy ul. Bohaterów Getta. Nie dostali nic. Inwestycja znalazła się jedynie na liście rezerwowej. Planowany koszt całego remontu to 14 mln 500 tys. zł.

– Remont ulicy Bohaterów Getta to dla nas priorytet, dlatego ustaliliśmy, że nawet jak nie dostaniemy dofinansowania, to i tak będziemy go realizować – mówi Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta.

Niespełniona obietnica

Możliwe, że pieniądze na przebudowę ul. Bohaterów Getta znalazłyby się w Funduszu Rozwoju Dróg, gdyby burmistrz z urzędnikami nie zgłosili do konkursu również przebudowy ul. Sportowej, która nie była zaplanowana w tegorocznym budżecie, za to jest niespełnioną obietnicą wyborczą Danuty Madej.

To właśnie ten projekt uzyskał akceptację rządu. Żary mają dostać 2 mln 800 tys. zł dofinansowania, ale cała przebudowa wyceniona jest na 11 mln zł. Urząd będzie musiał dołożyć ponad 8 mln zł.

komentarz »
  1. Kika 3 marca 2022 23:32 - Odpowiedź

    No i super. Mieszkam 25 lat na Sportowej i jest to ulica godna pożałowania. Ani chodnika,ani przejść dla pieszych,ani ścieżki rowerowej, nic. A jednak to jedna z głównych dróg łączących miasto z Kunicami , jak i ulica, po której nieustannie chodzą rodziny z dziećmi, jeżdżą rowery, hulajnogi, mnóstwo ludzi zmierza na Syrenę, przeważnie ulicą, bo nie ma jak inaczej.Przebudowano niepotrzebnie taką uliczkę jak Dziewina, więc tym bardziej należy się to arterii Sportowej.

Napisz komentarz »